Yan İmalat ve Diğer Ürünler

Tamburlar

Bantlı konveyörlerin uç noktalarda dönüş yapması için kullanılır. Bunlarda kendi aralarında, tahrik tamburu, kuyruk tamburu, gergi tamburu, saptırma tamburu gibi isimler ile anılır. Her birisinin kendine özgü görevleri bulunur. Tambur sorunlarında, yedeklenmesinde en doğru çözümü Toraman Makina sunacaktır.

Makaralar / Rulolar

Bandın ve taşınan malzemenin yükünü taşımak için gereklidir. Bant genişliğine, görevinin hafifliğine veya ağırlığına bağlı olarak değişik çaplarda bulunur. Bunlarda düz makara, ikili makara gurubu, üçlü makara gurubu şeklinde kendi aralarında ayrılır. İkili ve üçlü makara grupları da yan makaralar kapasite, bant hızı ve taşınan malzemenin akma açısına bağlı olarak değişik açılarda imal edilir.

armut_reduktor_01

Silici

Genelde toz veya parça taşınan malzemenin bant yüzüne yapışması halinde, yapışan malzemenin bant yüzünden ayrılması için gereklidir.

Bant sabanı

Giden ve dönen iki bant arasına girecek malzemenin, bant ile kuyruk veya gergi tamburu arasına girmesini ve hasar vermesini engellemek üzere bant iç yüzünü temizleyen elemandır. Firmamızın tasarımı ile imal edilmektedir.

Fırça

Düz bantlarda banta yapışan ve silicinin düşüremediği / temizleyemediği hallerde ikincil silici olarak kullanılır. Asıl görevleri silicilerin kullanılamadığı durumlarda Çavuş, Lades, Tırtıllı bantların yüzünü temizlemek amaçlı olarak bantın işlevine uygun olarak imal edilir.

Yükleme teknesi

Bantlı konveyöre taşınan malzemenin dağılmasını önlemek, malzemenin bant üzerindeki düzgün olara yayılmasını temin eden elemandır. Bantlı konveyörün özelliklerine bağlı olarak tasarlanıp imal edilmektedir

armut_reduktor_01

Fotoğraf Galerisi

Yan İmalat ve Ürün Fotoğrafları